Hazelnut Crunch Bars · 7 pcs

Високо-протеински, со висок процент на хранливи влакна и со намалени шеќери. Со засладувачи и полиоли. Без додадени шеќери.

1,085 ден

На залиха

Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 бар: 44гр. 1 кутија содржи 7 барови

Состав: протеински микс (текстура од соен протеин (соен протеин; тапиока скроб); млечен протеин; соен протеин; хидролизиран желатин); полидекстроза; олигофруктоза (екстракт од корен од цикорија); растително масло (масло од палмино јадро, палмино масло, шеа масло и сончогледово масло); навлажнувач: глицерин; какао во прав (4,4%); лешници (2,2%) (плодови од дрво); вкусови; путер од какао; емулгатор: соја лецитин; сол; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам..
Алергени: содржи плодови од дрво, млеко и соја. Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, сулфити, и кикирики.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (44g)
KJ / Kcal1495kj/ 360кал659kJ/ 158кал
Масти14.5г6.1г
– Од кои заситени масти7.9г3.5г
Јагленихидрати10.8г4.8г
– Од кој шеќер2.5г1.1г
- Од кои скроб 1.8г
- Од кои полиоли4.3г1.9г
Диететски влакна28г12.3г
Протеин34.2г15г
Сол0.80г0.35г