15%

Hazelnut Crunch Bars · 7 pcs

Чоколадниот кранч DietiSnack со лешници е специјално дизајниран за да го оптимизира управувањето со вашата тежина. Нејзината гарантирана содржина на протеини (15г по бар) придонесува за зголемување на мускулната маса. Неговиот формат на едно пакување и вкусот на чоколадо и лешник го прават идеален бар за одржување на протеинската исхрана. Овој високо-протеински кранч со лешници е богат и со растителни влакна. Со 15г протеин по бар и ниско количество шеќер, тоа е најдобриот начин да го зголемите внесот на протеини секој ден.

1,012 ден

На залиха

SKU: 000263 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 бар: 44гр. 1 кутија содржи 7 барови

Состав: протеински микс (текстура од соен протеин (соен протеин; тапиока скроб); млечен протеин; соен протеин; хидролизиран желатин); полидекстроза; олигофруктоза (екстракт од корен од цикорија); растително масло (масло од палмино јадро, палмино масло, шеа масло и сончогледово масло); навлажнувач: глицерин; какао во прав (4,4%); лешници (2,2%) (плодови од дрво); вкусови; путер од какао; емулгатор: соја лецитин; сол; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам..
Алергени: содржи плодови од дрво, млеко и соја. Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, сулфити, и кикирики.

Атрибути

Без додаден шеќер, Богат со диететски влакна

Бренд

Јаглехидрати

Под 5 g

Калории

Над 100 kcal

Шеќери

Под 2 g

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (44g)
KJ / Kcal1495kj/ 360кал659kJ/ 158кал
Масти14.5г6.1г
– Од кои заситени масти7.9г3.5г
Јагленихидрати10.8г4.8г
– Од кој шеќер2.5г1.1г
- Од кои скроб 1.8г
- Од кои полиоли4.3г1.9г
Диететски влакна28г12.3г
Протеин34.2г15г
Сол0.80г0.35г