37%

Muesli granola 450gr

Житарици за појадок кои обезбедуваат повеќе од 30% протеини и повеќе од 5% фибри. Неодоливо и вкусно! Појадок кој се вклопува и во план за исхрана со малку јаглехидрати, а високо количество на протеини. Вкусен начин да го започнете денот кој ќе ви даде енергија и ќе ве држи подолго време сити!

1,008 ден

На залиха

SKU: 000246 Категории: ,

Нето количина: 450гр

Состав: растителни протеински крцки (соја протеин, скроб); полнозрнест овес (глутен); шеќер; кафеава шеќерна трска; сончогледово масло ; крцки од какао соен протеин (соја протеин, какао (преработено со алкали), скроб); вкусови; олигофруктоза (екстракт од корен на цикорија); какао во прав со намалени масти.
Алергени: глутен и соја.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (27.5g)
KJ / Kcal1674kj/ 397кал505kJ/ 120кал
Масти8.5г2.6г
– Од кои заситени масти1.6г0.5г
Јагленихидрати38.9г11.7г
– Од кој шеќер18.3г5.5г
- Од кои скроб 20.6г6.2г
Диететски влакна4.5г1.4г
Протеин39г11.7г
Сол1g0.30г