Ginger Bread

Тортица со намалени шеќери, богата со фибри.

170 ден

На залиха

SKU: 000188 Категории: , Ознака:

Нето тежина: 48гр.

Состав: млечни протеини; полидекстроза; цело јајце во прав;
навлажнувач: глицерин; сончогледово масло; засладувач: малтиол; какао во прав (сончогледов лецитин); зачини (цимет, ѓумбир, анасон, морско оревче, каранфил) (1,8%); ароми; подигнувачки средства: глуконо делта лактон, натриум бикарбонат; бои: карамел; сол; конзерванс: натриум
пропионат.
Алергенси: содржи млеко и јајца. Произведено на опрема која процесира соја.

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (48g)
KJ / Kcal1211kj/ 290кал580kJ/ 139кал
Масти14.6г6.4г
– Од кои заситени масти4.3г
Јагленихидрати17.7г8.5г
– Од кој шеќер3.5г1.7г
- Од кои полиоли14.2г6.8г
Диететски влакна18г8.6г
Протеин31.3г15г
Сол1.30г0.62г
Калциум340163