Ginger Bread

Тортица со намалени шеќери, богата со фибри.

160 ден

На залиха

Нето тежина: 48гр.

Состав: млечни протеини; полидекстроза; цело јајце во прав;
навлажнувач: глицерин; сончогледово масло; засладувач: малтиол; какао во прав (сончогледов лецитин); зачини (цимет, ѓумбир, анасон, морско оревче, каранфил) (1,8%); ароми; подигнувачки средства: глуконо делта лактон, натриум бикарбонат; бои: карамел; сол; конзерванс: натриум
пропионат.
Алергенси: содржи млеко и јајца. Произведено на опрема која процесира соја.

Нутритивни вредности на 48гр (по порција)

Калории 145
Масти 4,8гр
Јагленихидрати 7,5гр
Протеини 15гр