French Vanilla Shake · Nume

1 кутија содржи 6 кесички

Исклучителниот вкус на nuMe Шејк со колаген “French Vanilla” носи елеганција во вашите напори за менување на вашите навики во исхраната. Посипете го својот пат до поздрав и посреќен живот со револуционерен производ за убавина со заводлива арома, внимателно измешан во овој лесен шејк со вкус кој го олеснува губењето на тежината.

  • без глутен 
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • без додадени шеќери 

На порција содржи 12.2г протеини, а 9г јагленохидрати 

Нето тежина: 198г

999 ден

На залиха

Опис на производот: НУМЕ Шејк од ванила. Без ГМО, без Глутен, без додадени шеќери. Вегетаријански. Состав: соја протеини изолат, млеко во прав (обезмастено млеко во прав, веј во прав со зголемени протеини, декстрин, соја лецитин во прав, минерали, малтодекстрин, хидролизиран колаген (Пептиплус 5,1%), арома, витамини, згуснувач ксантан, засладувач сукралоза. Може да содржи соја и млеко. Витамини: Витамин Ц, витамин Е, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин Б2, тиамин Б1, витамин К, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12. Минерали: калиум, натриум, хлорид, магнезиум, калциум, цинк, железо, бакар, манган, јод, хром, селен, молибден.

Нутритивни вредности

 на 100 гна 1 ПОРЦИЈА (33г)
KJ/Kcal1554/353513/116
Протеин37.1г12.2г
Јагленихидрати27.3г9.0г
– Од кој шеќер16.5г5.5г
Масти9.1г
– Од кои заситени масни киселини1.6г0,5г
Диететски влакна14.8г4.9г
Линоленска киселина0,38г
Линолеинска киселина3.2г
Сол1.51г0.5г