Double Chocolate Brownie Abso ZERO Vegan bar

Двојно чоколадо, двојно уживање, дури и тројно, бидејќи ова барче не е само едно парче чоколадо, нели! Има 11 грама небесен протеин скриен под вкусна обвивка од чоколадо, што е добро за вашето тело и душа! А може да се пофали и со 9,5г фибри во својот состав што го прави едно од најздравите барчиња.Кога го јадете ова барче, ќе имате вкусно искуство како да го јадете највкусното колаче со чоколадо во светот, само што е многу поздраво и можете да го понесете насекаде со вас. Ја задоволува вашата желба за слатки до максимум, ве заситува затоа што има висока содржина на влакна, и благодарение на содржината на протеини, не мора да се грижите дали не внесувате доволно квалитетен протеин.

  • Соодветно за вегани
  • Со изолат протеин од грашак и ориз
  • Без лактоза 

Нето тежина: 40г

180 ден

На залиха

SKU: 000158 Категории: , Ознака:

Состав: абсорајс протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; изомалто-олигосахариди*; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончоглед лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка,;емулгатор: соја лецитин; какао во прав; црно чоколадо 2,5% (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатор: соја лецитин, природни ароми); навлажнувач: глицерол; ароми; згуснувач: карбокси метил целулоза; антиоксиданс: екстракт од рузмарин; засладувач: стевиол гликозиди. *Изомалто-олигосахариди е извор на гликоза.

Може да содржи јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Бренд

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (40g)
KJ / Kcal1673kJ / 400кал669kJ / 160кал
Масти21.2г8.00г
– Од кои заситени масти8.9г3.00г
Јагленихидрати17.4г6.04г
– Од кој шеќер4.7г1.9г
- Од кои полиоли 8.1г3.2г
Диететски влакна23.3г9.8г
Протеин26.6г11г
Сол0.50г0.21г