Double Chocolate · AbsoZERO

Двојно чоколадо, двојно уживање, дури и тројно, бидејќи ова барче не е само едно парче чоколадо, нели! Кога го јадете ова барче, ќе имате вкусно искуство како да го јадете највкусното колаче со чоколадо во светот, само што е многу поздраво и можете да го понесете насекаде со вас. Ја задоволува вашата желба за слатки до максимум, ве заситува затоа што има висока содржина на влакна, и благодарение на содржината на протеини, не мора да се грижите дали не внесувате доволно квалитетен протеин.

  • Соодветно за вегани
  • Со изолат протеин од грашак и ориз
  • Без лактоза 

Нето тежина: 40г

160 ден

На залиха

SKU: 000158 Категории: , Ознака:

Состав: абсорајс протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; изомалто-олигосахариди*; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончоглед лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка,;емулгатор: соја лецитин; какао во прав; црно чоколадо 2,5% (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатор: соја лецитин, природни ароми); навлажнувач: глицерол; ароми; згуснувач: карбокси метил целулоза; антиоксиданс: екстракт од рузмарин; засладувач: стевиол гликозиди. *Изомалто-олигосахариди е извор на гликоза.

Може да содржи јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Бренд

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (40g)
KJ / Kcal1673kJ / 400кал669kJ / 160кал
Масти21.2г8.00г
– Од кои заситени масти8.9г3.00г
Јагленихидрати17.4г6.04г
– Од кој шеќер4.7г1.9г
- Од кои полиоли 8.1г3.2г
Диететски влакна23.3г9.8г
Протеин26.6г11г
Сол0.50г0.21г