Coconut Crunch Bar · 7 pcs

1 кутија содржи 7 барови

Овој протеински крцкав бар обезбедува здрава ужинка во секое време од денот, а сите сакаме да јадеме благо за ужинка без грижа на совест. Сега е достапна во форма на протеински кранч за сите љубители на вкусот на кокос и чоколадо.

Ниската содржина на јаглехидрати ќе помогне да се контролираат тие слатки искушенија и желби за благо, а сепак ќе бидете сити. Со 15г протеин по бар и ниско количество шеќер, тоа е најдобриот начин да го зголемите внесот на протеини секој ден.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • погодно за вегетаријанци

На порција содржи 14г протеини, а 4.1г јагленохидрати 

Нето тежина: 308г

1,190 ден

На залиха

SKU: 000248 Категории: , Ознака:

Состав: протеинска мешавина (текстуриран соен протеин (соен протеин; тапиока скроб); млечен протеин; соен протеин (соја лецитин); хидролизиран желатин); полидекстроза; олигофруктоза (екстракт од корен од цикорија); растителни масла (палмино кернел масло RSPO, палмино масло RSPO, Шеа масло и сончогледово масло); навлажнувач: глицерин; рендан кокос (2,3%); дезодориран путер од какао; емулгатори: сончогледов лецитин, моно и диглицериди; какао во прав; млеко од кокос во прав (млеко); ароми; сол; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам.
Алергенси: содржи млеко и соја. Произведено на опрема која процесира јадкасти плодови.

Алергени

Без Глутен, Без Јајце, Без Кикиритки

Атрибути

Без додаден шеќер, Богат со диететски влакна, Вегеријански

Јаглехидрати

Под 5 g

Калории

Над 100 kcal

Шеќери

Под 2 g

Бренд

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (44g)
KJ / Kcal1501kj/ 361кал661kJ/ 159кал
Масти15.4г6.8
– Од кои заситени масти7.7г3.4г
Јагленихидрати9.4г4.1г
– Од кој шеќер2.5г1.1г
- Од кои скроб 2.6г1.1г
- Од кои полиоли4.31.9
Диететски влакна27.7г12.2г
Протеин34.1г15г
Сол0.85г0.38г