Coconut Crunch Bar · 7 pcs

Крцкав бар богат со протеини и диететски влакна, со намалени јаглени хидрати

1,085 ден

На залиха

SKU: 000189 Категории: ,

Нето тежина на 1 бар: 44гр. 1 кутија содржи 7 барови

Состав: протеинска мешавина (текстуриран соен протеин (соен протеин; тапиока скроб); млечен протеин; соен протеин (соја лецитин); хидролизиран желатин); полидекстроза; олигофруктоза (екстракт од корен од цикорија); растителни масла (палмино кернел масло RSPO, палмино масло RSPO, Шеа масло и сончогледово масло); навлажнувач: глицерин; рендан кокос (2,3%); дезодориран путер од какао; емулгатори: сончогледов лецитин, моно и диглицериди; какао во прав; млеко од кокос во прав (млеко); ароми; сол; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам.
Алергенси: содржи млеко и соја. Произведено на опрема која процесира јадкасти плодови.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (70g)
KJ / Kcal1501kj/ 361кал661kJ/ 159кал
Масти15.4г6.8
– Од кои заситени масти7.7г3.4г
Јагленихидрати9.4г4.1г
– Од кој шеќер2.5г1.1г
- Од кои скроб 2.6г1.1г
- Од кои полиоли4.31.9
Диететски влакна27.7г12.2г
Протеин34.1г15г
Сол0.85г0.38г