Coconut Crunch Bar · 7 pcs

1,085 ден

Крцкав бар богат со протеини и диететски влакна, со намалени јаглени хидрати

На залиха

SKU: 000189 Категории: ,

Нето тежина на 1 бар: 44гр. 1 кутија содржи 7 барови

Состав: протеинска мешавина (текстуриран соен протеин (соен протеин; тапиока скроб); млечен протеин; соен протеин (соја лецитин); хидролизиран желатин); полидекстроза; олигофруктоза (екстракт од корен од цикорија); растителни масла (палмино кернел масло RSPO, палмино масло RSPO, Шеа масло и сончогледово масло); навлажнувач: глицерин; рендан кокос (2,3%); дезодориран путер од какао; емулгатори: сончогледов лецитин, моно и диглицериди; какао во прав; млеко од кокос во прав (млеко); ароми; сол; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам.
Алергенси: содржи млеко и соја. Произведено на опрема која процесира јадкасти плодови.