Chocolate wafer · 5 pcs

Високо-протеинска вафла со намалалени шеќери.

850 ден

На залиха

SKU: 000176 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 кесичка: 36гр. 1 кутија содржи 5 кесички

Состојки: Мешавина на протеини (млечен протеин, хидролизиран желатин); растителни масла (палмa, шеа); збогатено пченично брашно (пченично брашно (глутен), калциум карбонат, железо, ниацин, тиамин); полидекстроза; какао маса; емулгатори: соен лецитин, моно-диглицериди; вкусови (млеко); растителен протеин; бамбус влакна; какао во прав со намалени масти; пченкарно брашно; брашно од соја; обезмастено какао во прав; сончогледово масло; агенс за нараснување: натриум бикарбонат; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам; сол.

Алергени: Млеко, соја и глутен (пченица). Произведена на опрема што обработува јадкасти плодови кои растат на дрво.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (27.5g)
KJ / Kcal2033kj/ 486кал732kJ/175кал
Масти25.6г9.2г
– Од кои заситени масти17.4г6.3г
Јагленихидрати13.9г
– Од кој шеќер0.7г
- Од кои скроб 11.9г4.3г
Диететски влакна7.5г2.7г
Протеин41.7г15г
Сол0.38g0.14г