Chocolate wafer · 5 pcs

За сите љубители на чоколадо, обландата обложена со чоколадо е направена за да ги задоволи вашите желби за благо и служи како закуска богата со протеини. Овие здрави чоколадни обланди содржат 15 грама премиум протеин, а се ниско-калорични. Тоа е вкусна закуска што можете да ја понесете со себе во движење секаде со вас. Овие квадрати од вафли со чоколаден крем имаат одлична крцкава текстура, но со основните амино киселини што му се потребни на вашето тело

1,000 ден

На залиха

SKU: 000223 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 кесичка: 36гр. 1 кутија содржи 5 кесички

Состојки: Мешавина на протеини (млечен протеин, хидролизиран желатин); растителни масла (палмa, шеа); збогатено пченично брашно (пченично брашно (глутен), калциум карбонат, железо, ниацин, тиамин); полидекстроза; какао маса; емулгатори: соен лецитин, моно-диглицериди; вкусови (млеко); растителен протеин; бамбус влакна; какао во прав со намалени масти; пченкарно брашно; брашно од соја; обезмастено какао во прав; сончогледово масло; агенс за нараснување: натриум бикарбонат; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам; сол.

Алергени: Млеко, соја и глутен (пченица). Произведена на опрема што обработува јадкасти плодови кои растат на дрво.

Алергени

Без Јаткасти Плодови, Без Кикиритки

Атрибути

Со стевија

Бренд

Јаглехидрати

Под 5 g

Калории

Над 100 kcal

Шеќери

Под 2 g

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (27.5g)
KJ / Kcal2033kj/ 486кал732kJ/175кал
Масти25.6г9.2г
– Од кои заситени масти17.4г6.3г
Јагленихидрати13.9г
– Од кој шеќер0.7г
- Од кои скроб 11.9г4.3г
Диететски влакна7.5г2.7г
Протеин41.7г15г
Сол0.38g0.14г