Chocolate puffs

170 ден

Богато со протеини и диететски влакна, со намалени шеќери.

Погодни за вегетаријанци

На залиха (може да се нарача)

SKU: 000137 Категории: ,

Нето тежина: 39гр.

Состав: протеинска мешавина (млечни протеини, сојни протеини); мешавина од не-хидрогенизирано растително масло (масло од палмино јадро, палмино масло, шеа масло); полидекстроза; какао во прав (8,4%); скроб; брашно од ориз; ароми (млеко); стабилизатор: калциум карбонат; емулгатор: сончогледов лецитин; засладувач: сукралоза; брашно од кикирики.
Алергени: содржи млеко, соја и кикирики. Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, јадкасти плодови од дрво и сусам.