Chocolate puffs

Овие крцкави чоко смоки се направени со вистинско какао и имаат дури 15 грама протеини. Користете ги во движење како ужинка, или пред/по тренинг. Совршена закуска за решавање на желбата за чоколадо бидејќи се со  екстремно ниски јаглехидрати а се богати со дури 7,1г фибри што помага за дигестија. Овие превкусни протеински снек топчиња се идеалнатото решение за Вас!

170 ден

На залиха (може да се нарача)

SKU: 000137 Категории: ,

Нето тежина: 39гр.

Состав: протеинска мешавина (млечни протеини, сојни протеини); мешавина од не-хидрогенизирано растително масло (масло од палмино јадро, палмино масло, шеа масло); полидекстроза; какао во прав (8,4%); скроб; брашно од ориз; ароми (млеко); стабилизатор: калциум карбонат; емулгатор: сончогледов лецитин; засладувач: сукралоза; брашно од кикирики.
Алергени: содржи млеко, соја и кикирики. Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, јадкасти плодови од дрво и сусам.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (39g)
KJ / Kcal1774kj/ 426кал693kJ/ 166кал
Масти20.4г
– Од кои заситени масти16.7г6.5г
Јагленихидрати12.9г
– Од кој шеќер3.6г1.4г
- Од кои скроб 9.3г3.6г
Диететски влакна18.2г7.1г
Протеин38.5г15г
Сол0.84г0.33г