Популарен

Chocolate Pudding · 7 pcs

Инстант високо-протеински микс со намалени шеќери.

980 ден

На залиха

SKU: 000121 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 кесичка: 26гр. 1 кутија содржи 7 кесички

Состав: млечни протеини, какао во прав, (соја лецитин)(14,2%), згуснувачи: карбоксиметил целулоза, целулоза,скроб,сол, подготовка на растителни масти: рафинирано палмино масло, гликозен сируп, млечни протеини,стабилизатор: пентаодиум трифосфат, антистврднувачки средства: силициум диоксид,засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин), калиум ацесулфам, ароими (млеко, глутен), антистврднувачки средства: силициум диоксид, средство за корегирање на киселост: магнезиум оксид, емулгатор: соја лецитин.
Алергени: млеко, глутен и соја

Нутритивни вредности на 24гр (по порција)

Калории 88
Масти 0,9гр
Јагленихидрати 2,1гр
Протеини 18гр