Chocolate Pancake · 7 pcs

1 кутија содржи 7 кесички

За сите оние кои сакаат благото да е уште поблаго, сега достапен е и инстант високо-протеинскиот микс за подготовка на чоколадни палачинки! А има ли нешто подобро од палачинки кои имаат само 3,6г јаглехидрати на порција? Тоа значи дека се погодни и за сите оние кои внимаваат на својата линија или се на посебен начин на исхрана. Самата палачинка веќе има одличен вкус, но може да и додадете и парче портокал за дополнително уживање.

  • без додадени шеќери 
  • погодно за спортисти
  • без палмино масло
  • погодно за кето исхрана

На порција содржи 18г протеини, а 3.6г јагленохидрати 

Нето тежина: 192.5г

1,120 ден

На залиха

Состав: Палачинка со вкус на чоколадо.
Високо-протеинска инстант мешавина за палачинки со вкус на чоколадо. Намалени шеќер, без додаден шеќер. Без палмино масло.
Состав: млечни протеини; белка од јајце во прав; пченично брашно (глутен); какао во прав (4,5%) (лецитин од сончоглед); вкусови; средства за подигање: натриум дифосфат, натриум бикарбонат; регулатор на киселост: калциум карбонат. Алергени: Содржи млеко, јајце и глутен. Произведени на опрема што преработува соја.

Алергени

Без Јаткасти Плодови, Без Кикиритки

Атрибути

Без додаден шеќер, Богат со диететски влакна

Бренд

Јаглехидрати

Под 5 g

Калории

Под 100 kcal

Шеќери

Под 2 g

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (28g)
KJ / Kcal1491kj/ 352кал397kJ/ 94кал
Масти2.5г0.7г
– Од кои заситени масти1.4г0.4г
Јагленихидрати13.4г3.6г
– Од кои шеќер2.4г0.6г
- Од кои скроб11г
Диететски влакна1.8г0.5г
Протеин68г18г
Сол1.5г0.4г