50%

Chocolate Muffin Shake · NuMe

1 кутија содржи 6 кесички

Промената на навиките во исхраната и слабеењето никогаш не била послатка. Револуционерен производ наполнет со раскошен вкус на мафини од чоколадо, nuMe Шејкот со колаген “Chocolate Muffin” е дизајниран ефикасно да ја стопи вашата ниска самодоверба и потенцијални здравствени проблеми и да ви создаде душа денес.

  • без глутен 
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • без додадени шеќери 

На порција содржи 12.2г протеини, а 9.2г јагленохидрати 

499 ден

На залиха

SKU: 000096 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 шејк: 33гр. 1 кутија содржи 6 шејкови

Состав: соја протеин изолат, млеко во прав (обезмастено млеко во прав, веј во прав со зголемени протеини), декстрин, соја лецитин во прав, минерали, малтодекстрин, какао во прав со намалени масти, хидролизиран колаген (Пептиплус 5,1%), арома, витамини, згуснувач ксантан, засладувач сукралоза.

Витамини: Витамин Ц, витамин Е, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин Б2, тиамин Б1, витамин К, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12.

Минерали: калиум, натриум, хлорид, магнезиум, калциум, цинк, железо, бакар, манган, јод, хром, селен, молибден.

Содржи алергенси: соја и млеко.

Нутритивни вредности

на 100 гна 1 ПОРЦИЈА (33г)
KJ/Kcal1580/359521/118
Протеин37г12.2г
Јагленихидрати27.9г9.2г
– Од кој шеќер13.8г4.5г
Масти9.8г3.2г
– Од кои заситени масни киселини0,7г
Диететски влакна13.9г4.6г
Линоленска киселина0,38г0,1г
Линолеинска киселина3.2г
Сол1.48г0.49г