Chocolate Muffin Shake · NuMe

999 ден

Вкусен шејк збогатен со Колаген, витамини и минерали

На залиха

Нето тежина на 1 шејк: 33гр. 1 кутија содржи 6 шејкови

Состав: соја протеин изолат, млеко во прав (обезмастено млеко во прав, веј во прав со зголемени протеини), декстрин, соја лецитин во прав, минерали, малтодекстрин, какао во прав со намалени масти, хидролизиран колаген (Пептиплус 5,1%), арома, витамини, згуснувач ксантан, засладувач сукралоза.

Витамини: Витамин Ц, витамин Е, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин Б2, тиамин Б1, витамин К, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12.

Минерали: калиум, натриум, хлорид, магнезиум, калциум, цинк, железо, бакар, манган, јод, хром, селен, молибден.

Содржи алергенси: соја и млеко.

Дополнителни информации

Алергени

Без Глутен

Атрибути

Без ГМО, Без додаден шеќер, Богат со диететски влакна, Вегеријански, Колаген, Со стевија

Јаглехидрати

Над 5 g

Калории

Над 100 kcal