Chocolate Hot Drink · 7 pcs

Инстант протеински кмикс со вкус на “Hot Chocolate”

980 ден

На залиха

SKU: 000123 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 кесичка:26,5гр. 1 кутија содржи 7 кесички

Состав: млечни протеини; какао во прав (сончогледов лецитин)(18,6%); суво обезмастено млеко; вкусови (млеко, глутен); сол; емулгатор; моно и диглицериди, соја лецитин; засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин); згуснувач: скроб.
Алергенси: содржи млеко, глутен и соја. Произведено на опрема која процесира јајца.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (26.5g)
KJ / Kcal1524kj/ 361кал406kJ/96кал
Масти5.5г1.5г
– Од кои заситени масти1.9г0.5г
Јагленихидрати1.9г
– Од кој шеќер2.5г0.7г
- Од кои скроб 4.5г1.2г
Диететски влакна5.7г1.5г
Протеин68г18г
Сол2.5g0.66г