Chocolate Hot Drink · 7 pcs

1 кутија содржи 7 кесички

Измешајте на инстант високо-протеинската мешавина со врела вода за да реплицирате класичен домашен рецепт за топло чоколадо. Овој топол пијалок е супер опција да пред спиење. Секоја порција топла чоколадна мешавина содржи само 1,9г јаглени хидрати, но сепак обезбедува 18 грама премиум протеин! Со богат вкус и минимални калории е идеален за сите љубители на чоколадо кои се на диета.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • без додадени шеќери 

На порција содржи 18г протеини, а 1.9г јагленохидрати 

Нето тежина: 185.5г

1,260 ден

На залиха

SKU: 000218 Категории: , Ознака:

Состав: млечни протеини; какао во прав (сончогледов лецитин)(18,6%); суво обезмастено млеко; вкусови (млеко, глутен); сол; емулгатор; моно и диглицериди, соја лецитин; засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин); згуснувач: скроб.
Алергенси: содржи млеко, глутен и соја. Произведено на опрема која процесира јајца.

Алергени

Без Јаткасти Плодови

Атрибути

Без ГМО, Без додаден шеќер, Вегеријански

Јаглехидрати

Под 5 g

Калории

Под 100 kcal

Шеќери

Под 2 g

Бренд

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (26.5g)
KJ / Kcal1524kj/ 361кал406kJ/96кал
Масти5.5г1.5г
– Од кои заситени масти1.9г0.5г
Јагленихидрати1.9г
– Од кој шеќер2.5г0.7г
- Од кои скроб 4.5г1.2г
Диететски влакна5.7г1.5г
Протеин68г18г
Сол2.5g0.66г