Chocolate Crunch Bars · 7 pcs

Висок процент на протеин, богат извор на влакна и намалени шеќери. Без додадени шеќери. Без ГЛУТЕН.

1,085 ден

На залиха

Нето тежина на 1 бар: 44гр. 1 кутија содржи 7 барови

Состојки: мешавина од протеини (текстура од соен протеин, тапиока скроб), млечни протеини, соен протеин, хидролизиран желатин); полидекстроза, олигофруктоза (екстрат од корен од цикорија); растителни масла (RSPO палмово кернел масло, палмово масло RSPO, масло од шеа и сончогледово масло); навлажнувач: глицерин; какао маса (4,3%); какао во прав (3%); вкусови: путер од какао; емулгатори: сончогледов лецитин, мони и диглицериди; сол; засладувачи: сукралоза калиум ацесулфам.

Алергени: Може да содржи млеко и соја. Произведено на опрема што обработува јадкасти плодови.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (44g)
KJ / Kcal1487kj/ 357кал652kJ/ 157кал
Масти14.6г6.4г
– Од кои заситени масти8.4г3.7г
Јагленихидрати11.3г
– Од кој шеќер3.5г1.5г
- Од кои скроб 2.6г1.2г
- Од кои полиоли5.2г2.3г
Диететски влакна26.4г11.6г
Протеин34.1г15г
Сол0.80г0.35г