CHOCOLATE CAKE · ABSO MOVE

85 ден

Категории: , Ознака:

Опис на производот:Високо-протеински бар со какао облога, шеќери и витамин Ц. Без глутен. Без ГМО.
Состав: веганска протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз), мешавина од сируп (сируп фруктоза-гликоза, суров кафеав шеќер од трска), темна облога RSPO сертифицирано (шеќерна трска, растителни масти (палмово јадро, палмово, шеа), какао во прав со намалени масти (15%), емулгатор (лецитин), природна арома), соен лецитин, масло од семе од репка, ароми, аскорбинска киселина, антиоксидант: екстракт од рузмарин. Овој производ е направен од нехидрогенизирани растителни масти.
Алергени: може да содржи траги од јатки, кикирики, сусам и млеко.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (35g)
KJ / Kcal1865kJ / 445кал654kJ / 156кал
Масти20.2г7.1г
– Од кои заситени масти2.5г
Јагленихидрати29г10г
– Од кој шеќер24г
Диететски влакна2.5г0.9г
Протеин33г11.5г
Сол0.44г0.15г
Витамин Ц114мг40мг