Chicken Cream Soup · 7 pcs

Ниско-калорична крем супа со намалени јаглени хидрати

980 ден

На залиха

SKU: 000183 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 кесичка: 27гр. 1 кутија содржи 7 кесички

Состав: млечни протеини (млеко, соја); растителни протеини (изолат од соен протеин, изолат од протеин од грашок); ароми (млеко, јајца, соја, глутен); хидролизиран растителен протеин (глутен); малтодекстрин; кромид во прав; згуснувачи: целулоза, ксантанова гума, гуарова гума, натриум алгинат; регулатори на киселост: калиум цитрат; сол; целер во прав; зачини; метионин; антистврднувачки средства: силициум диоксид; магданос; бои: куркума; емулгатор: соја лецитин.

Алергени: содржи млеко, јајца, соја, глутени целер. Произведено на опрема која процесира сенф и сулфити.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (27g)
KJ / Kcal1425kj/ 336кал384kJ/91кал
Масти2.3г0.6г
– Од кои заситени масти0.3г
Јагленихидрати11.1г
– Од кој шеќер2.9г0.8г
- Од кои скроб 8.2г2.2г
Диететски влакна2.2г0.6г
Протеин66.7г18г
Сол8g2.16г