Cheese & Onion Chips

Протеинскиот чипс, DietiSnack со вкус на кромид, сирење се крцкави, солени закуски кои му обезбедуваат на вашето тело состојки што му се потребни за да ги преброди секојдневните солени желби. Чипсот е богат со протеини за да му обезбеди на вашето тело амино киселини што му се потребни и дополнително богати во фибри кој помагаат во дигестија.

  • соодветно за вегетаријанци
  • соодветен за кето исхрана
  • богат со фибри
  • погоден за спортисти

На порција содржи 11.2г протеини, а 3.6г јагленохидрати 

Нето тежина: 25г

170 ден

На залиха

SKU: 000133 Категории: , Ознака:

Состав: чипс (концентрат од соен протеин, тапиока скроб, скроб од компир, влакна (соја); снегулки од компир; сол; соја лецитин); сончогледово масло; ароми (млеко); млечни протеини.

Алергени: содржи млеко и соја. Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, сенф, целер и сулфити.

Атрибути

Богат со диететски влакна, Вегеријански

Јаглехидрати

Под 5 g

Калории

Под 100 kcal

Шеќери

Под 2 g

Бренд

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (25g)
KJ / Kcal1506kj/ 359кал376kJ/ 90кал
Масти10г2.5г
– Од кои заситени масти1.2г0.3г
Јагленихидрати14.5г3.6г
– Од кој шеќер0.8г0.2г
- Од кои скроб 13.7г3.4г
Диететски влакна16г
Протеин44.8г11.2г
Сол3g0.75г