20%

Cheese & Bacon Pancake · 7 pcs

1 кутија содржи 7 кесички

Инстант додаток со високо протеинска мешавина за палачинка со вкус на сирење-сланина.
Палачинки со вкус на сланина и сирење е одличен избор за солена палачинка која обезбедува 18 грама премиум протеин. Ниско ниво на маснотии и совршено одговара за оние кои имаат план за слабеење.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • погодно за вегетаријанци

На порција содржи 18г протеини, а 6г јагленохидрати.

Нето тежина: 192.5г

784 ден

На залиха

SKU: 000251 Категории: , Ознака:

Состав: млечен протеин; белка од јајце; пченично брашно (глутен); вкусови (глутен); растителни влакна; состав за корегирање на киселост: калиум хлора; сол; подигнувачки средства: натриум дифосфат, натриум бикарбонат, монокалцичен фосфат, калциум сулфат; анти-стврднувачки агенси: силициум диоксид; бои: бета каротен и апо каротен (соја).
Алергени: млеко, јајца, соја и глутен. Произведени на опрема која обработува сенф, целер и сулфити.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (31g)
KJ / Kcal1443kj/ 341кал464kJ/ 109кал
Масти2.8г0.9г
– Од кои заситени масти0.9г0.3г
Јагленихидрати18.8г
– Од кој шеќер5.3г1.7г
- Од кои скроб 13.5г4.3г
Диететски влакна1.3г
Протеин58.1г18г
Сол4.65g1.5г