Cheese & Bacon Pancake · 7 pcs

980 ден

Палачинка со намалени јаглени хидрати

На залиха

Нето тежина на 1 кесичка: 31гр. 1 кутија содржи 7 кесички

Состав: млечен протеин; белка од јајце; пченично брашно (глутен); вкусови (глутен); растителни влакна; состав за корегирање на киселост: калиум хлора; сол; подигнувачки средства: натриум дифосфат, натриум бикарбонат, монокалцичен фосфат, калциум сулфат; анти-стврднувачки агенси: силициум диоксид; бои: бета каротен и апо каротен (соја).
Алергени: млеко, јајца, соја и глутен. Произведени на опрема која обработува сенф, целер и сулфити.