Cheddar cheese & sour cream zipper snack

Протеинска крцкава закуска со вкус на чедар и кисела павлака. Овие Dietisnack грицки се идеални за сите кои обожаваат смоки и снекови бидејќи покрај тоа што содржат само 3г шеќери, исто така се богати со протеини и фибри што значи дека може безгрижно да грицкате и да бидете сити подолго време.

170 ден

На залиха

SKU: 000153 Категории: , Ознака:

Нето тежина: 39гр.

Состав: протеинска закуска (соен протеин, брашно од компир, брашно од соја, скроб од компир,калциум карбонат); кашкавал во прав мешавина (8,8%), веј протеин (млеко); млечни протеини, кашкавал во прав (чедар: млечни состојки бактериска култура, сол, вкус, динатриум фосфат); квасец; сол; екстрат од квасец; зачин; лимонска киселина; калциум силикат; зачини; пиперка; куркума); сончогледово масло; токоферол; антистврднувачки агенси: силициум диоксид); вкус: кромид во прав; агенси за регулирање на киселост:натриум диацетат, лимонска киселин; лук; зачин; антистврднувачки агенси: силициум диоксид.
Состојки направени со генетски модифицирана пченка или соја.
Алергени: содржи млеко и соја. Произведено на машини кои процесираат глутен, јајца, кикирики, јадкасти плодови од дрво и сусам.

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (39g)
KJ / Kcal1646kj/ 391кал641kJ/ 152кал
Масти11.3г4.4г
– Од кои заситени масти1.7г0.7г
Јагленихидрати31.8г12.4г
– Од кој шеќер7.6г
- Од кои скроб 24.2г9.4г
Диететски влакна4.1г1.6г
Протеин38.5г15г
Сол3.851.50г