Caramel&Peanut Crunch Bars · 7 pcs

1 кутија содржи 7 барови

Благо во вид на протеински кранч со крцкава текстура во вкусна чоколадна обвивка. Тоа е совршена закуска On-The-Go за брзо да ги задоволи вашите потреби, а вкусот Кикирики&Карамела само додава на вредност. Богати со фибри, Едноставен и хранлив начин да помогне да се задоволи гладот. Со 15г протеин по бар и ниско количество шеќер, тоа е најдобриот начин да го зголемите внесот на протеини секој ден.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • погодно за вегетаријанци

На порција содржи 15г протеини, а 5г јагленохидрати 

Нето тежина: 308г

1,190 ден

На залиха

SKU: 000261 Категории: , Ознака:

Состав: мешавина на протеини (текстуриран соен протеин (соен протеин; скроб; калциум карбонат); млечни протеини; соја протеини; хидролизиран желатин); полидекстроза; олигофруктоза (екстракт од корен од цикорија); растителни масла (палмино кернел масло RSPO, палмино масло RSPO, масло од шеа и сончогледново масло); навлажнувач: глицерин; ароми (соја, млеко); путер од какао;какао во прав; емулгатори: сончогледов лецитин, моно и диглицериди; боја: карамел; сол; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам.
Алергени: содржи млеко и соја. Произведено на опрема што обработува јадкасти плодови кои растат на дрво.

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (14.25g)
KJ / Kcal1448kj/ 348кал639kJ/ 154кал
Масти13.8г6.1г
– Од кои заситени масти7.5г3.3г
Јагленихидрати11.4г
– Од кој шеќер3.7г1.6г
- Од кои полиоли5.4г2.4г
- Од кои скроб 2.3г
Диететски влакна25.4г11.2г
Протеин34г15г
Сол0.84г0.37г