Cappuccino Shake · NuMe

Замислете го енергичното чувство додека го пиете утринското капучино – зарем не би било одлично ако оваа едноставна утринска навика би можела да биде вашиот хранлив појадок и исто така да ви помогне да изгубите тежина? Доживејте револуционерен производ со заживувачко заведување на nuMe шејкот со колаген “Morning Cappuccino”, вкусен шејк со избалансирани нутритивни вредности, за вкус подготвен да ви ја даде енергијата што ви е потребна за да создадете NU YOU денес!

  • без глутен 
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • без додадени шеќери 

На порција содржи 12.6г протеини, а 9.3г јагленохидрати 

999 ден

На залиха

SKU: 000097 Категории: , Ознака:

СОСТАВ: соја протеини изолат, млеко во прав (обезмастено млеко во прав, веј во прав со зголемени протеини), декстрин, соја лецитин во прав, минерали, екстракт од кафе, малтодекстрин, хидролизиран колаген (Пептиплус 5,1%), арома, витамини,  згуснувач ксантан, засладувач сукралоза.

ВИТАМИНИ: Витамин Ц, витамин Е, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин Б2, тиамин Б1, витамин К, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12.

МИНЕРАЛИ: калиум, натриум, хлорид, магнезиум, калциум, цинк, железо, бакар, манган, јод, хром, селен, молибден.

Нутритивни вредности

 на 100 гна 1 ПОРЦИЈА (33г)
KJ/Kcal1574/358кџ520/118кал
Протеин38.2г12.6г
Јагленихидрати28.2г9.3г
– Од кој шеќер16.3г5.4г
Масти9.1г
– Од кои заситени масни киселини1,6г0,5г
Диететски влакна12.6г4.2г
Линоленска киселина0,1г0,38г
Линолеинска киселина3.2г
Сол1.53г0.51г