CAPPUCCINO · ABSO MOVE

Abso MOVE BAR е специјалитет за парчиња! Веганско протеинско парче со вкус на капучино е идеалното решение за сите љубители на кафе!

Ако досега засладувачите ве држеа подалеку од протеински барчиња, ОВА е деликатесот за вас! Не содржи засладувач, но содржи витамин Ц и антиоксиданси. (За зачувување, ние користиме природен екстракт од рузмарин, кој е одличен извор на антиоксиданси. Нема да го почувствувате вкусот, само долгорочниот позитивен ефект.)

  • Соодветно за вегани
  • Со изолат протеин од грашак и ориз
  • Без лактоза 

Нето тежина: 35г

85 ден

На залиха

Категории: , Ознака:

Опис на производот:Високо-протеински бар со какао облога, шеќери и витамин Ц. Без глутен. Без ГМО.
Состав: веганска протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз), мешавина од сируп (сируп фруктоза-гликоза, суров кафеав шеќер од трска), темна облога RSPO сертифицирано (шеќерна трска, растителни масти (палмово јадро, палмово, шеа), какао во прав со намалени масти (15%), емулгатор (лецитин), природна арома), соен лецитин, масло од семе од репка, ароми, аскорбинска киселина, антиоксидант: екстракт од рузмарин. Овој производ е направен од нехидрогенизирани растителни масти.
Алергени: може да содржи траги од јатки, кикирики, сусам и млеко.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (35g)
KJ / Kcal1834kJ / 436кал642kJ / 152.7кал
Масти16.8г5.9г
– Од кои заситени масти5.1г1.8г
Јагленихидрати32.2г11г
– Од кој шеќер24г8.4г
Диететски влакна0.8г0.3г
Протеин35г12.3г
Сол0.51г0.18г
Витамин Ц114мг40мг