Cake with Raspberry pips

Богато со диететски влакна, низок содржај на шеќери.

160 ден

На залиха

SKU: 000180 Категории: ,

Нето тежина: 48гр.

Состав: млечни протеини; полидекстроза; јајце во прав; навлажнувач: глицерин; засладувач: сорбитол; парченца од малина (5%) (пире од малини; сахроза; јаболко; диететски влакна од ананас; природен вкус; регулатор на киселост: лимонска киселина; згуснувач: натриум алгинат; стабилизатор: дикалциум фосфат; боја: антоцијанин); сончогледово масло; арапска гума; вкусови(млеко); агенти за подигнување: глуконо делта лактон, сода бикарбона; сол; конзерванси: натриум пропионат; боја: бета каротен.
Алергенси: Содржи млеко и јајца. Произведено на опрема што обработува соја.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (48g)
KJ / Kcal1211kj/ 290кал580kJ/ 139кал
Масти14.6г6.4г
– Од кои заситени масти4.3г
Јагленихидрати17.7г8.5г
– Од кој шеќер3.5г1.7г
- Од кои полиоли14.2г6.8г
Диететски влакна18г8.6г
Протеин31.3г15г
Сол1.30г0.62г
Калциум340163