Burger Bread

Бургер леб со намалени шеќери.

170 ден

На залиха

Нето тежина: 60гр.

Состав: микс житни култури и протеини (пченица (глутен), ориз, пченка и сорго); пченични влакна (глутен); протеин од грашок, пченично брашно (глутен); сончогледово масло, екстра девствено маслиново масло; квасец; сол; оцет; конзерванси: сорбинска киселина Е200, калциум пропионат Е282.
Алергени: Глутен. Произведено на машини кои процесираат сусам и соја.