Brown bread · 3 slices

Протеински леб со намалени шеќери.

170 ден

На залиха

Нето тежина: 70гр.

Состав: Вода; протеински микс (пченичен протеин (глутен); протеин од грашок; млечни протеини); кафеаво ленено семе; полнозрно ‘ржано брашно (глутен); текстурирана соја; сојно брашно; пченични трици (глутен); златно ленено семе (семиња); сончоглед (семиња); сусам (семиња); квасец; овесни влакна
(глутен); сол; агенси за корегирање на киселост: натриум диацетат.

Алергени: содржи млеко, глутен, семиња и соја. Произведено на машини кои процесираат јадкасти плодови.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (70g)
KJ / Kcal1078kj/ 259кал754kJ/ 181кал
Масти12.7г8.9г
– Од кои заситени масти1.6г1.1г
- Од кои не заситени 2.9г
- Од кои полузаситени4.9г
- Од кои омега 32.1
- Од кои омега 6 3.5г2.5г
Јагленихидрати4.9г
– Од кој шеќер1.9г1.3г
- Од кои скроб 5.1г3.6г
Диететски влакна14.4г10г
Протеин22г15.4г
Сол1.3г0.91г