Brown bread · 3 slices

170 ден

Протеински леб со намалени шеќери.

На залиха

Нето тежина: 70гр.

Состав: Вода; протеински микс (пченичен протеин (глутен); протеин од грашок; млечни протеини); кафеаво ленено семе; полнозрно ‘ржано брашно (глутен); текстурирана соја; сојно брашно; пченични трици (глутен); златно ленено семе (семиња); сончоглед (семиња); сусам (семиња); квасец; овесни влакна
(глутен); сол; агенси за корегирање на киселост: натриум диацетат.

Алергени: содржи млеко, глутен, семиња и соја. Произведено на машини кои процесираат јадкасти плодови.