Blueberry & Raspberry Heaven Shake · NuMe

999 ден

Преполн со освежителни и хранливи вкусови од бобинки, nuMe Slim Shake со колагенска боровинка и малина може да ви помогне конечно да ги промените навиките во исхраната. Oвој хранлив шејк лесно може да се меша, и има моќ да го трансформира вашиот живот засекогаш!

  • Една кутија содржи 6 шејка.
  • Содржи колаген кој ја зголемува еластичноста на кожата.
  • Производот е без ГМО, без глутен и без додаден шеќер.
  • Соодветен за вегетаријанци.

Нето тежина: 198 g (6 × 33 g)

На залиха

СОСТАВ: соја протеини изолат, млеко во прав (обезмастено млеко во прав, веј во прав со зголемени протеини), декстрин, соја лецитин во прав, минерали, малтодекстрин, хидролизиран колаген (Пептиплус 5,1%), закиселувач лимонска киселина, арома, парчиња од малина, боја антоцијанин, витамини, згуснувач ксантан, засладувач сукралоза.

ВИТАМИНИ: Витамин Ц, витамин Е, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин Б2, тиамин Б1, витамин К, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12.

МИНЕРАЛИ: калиум, натриум, хлорид, магнезиум, калциум, цинк, железо, бакар, манган, јод, хром, селен, молибден.

АЛЕРГЕНИ: Производот содржи лежник, млеко и соја лецетин. Може да содржи траги од кикиритки.