Blueberry & Raspberry Heaven Shake · NuMe

1 кутија содржи 6 кесички

Преполн со освежувачки и хранливи вкусови на вкусни скапоцени камења од бобинки, nuMe шејк со колаген “Blueberry Raspberry Heaven” може да ви помогне конечно да ги промените вашите навики во исхраната. Правејќи задоволство од слабеењето со својот небесен бобинлив вкус, овој хранлив лесен шејк кој брзо се припрема, има моќ засекогаш да го промени вашиот живот со својот богат состав.

  • без глутен 
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • без додадени шеќери 

На порција содржи 11.9г протеини, а 9.2г јагленохидрати 

999 ден

На залиха

SKU: 000095 Категории: , Ознака:

СОСТАВ: соја протеини изолат, млеко во прав (обезмастено млеко во прав, веј во прав со зголемени протеини), декстрин, соја лецитин во прав, минерали, малтодекстрин, хидролизиран колаген (Пептиплус 5,1%), закиселувач лимонска киселина, арома, парчиња од малина, боја антоцијанин, витамини, згуснувач ксантан, засладувач сукралоза.

ВИТАМИНИ: Витамин Ц, витамин Е, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин Б2, тиамин Б1, витамин К, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12.

МИНЕРАЛИ: калиум, натриум, хлорид, магнезиум, калциум, цинк, железо, бакар, манган, јод, хром, селен, молибден.

АЛЕРГЕНИ: Производот содржи лежник, млеко и соја лецетин. Може да содржи траги од кикиритки.

Нутритивни вредности

 на 100 гна 1 ПОРЦИЈА (33г)
KJ/Kcal1556/353514/117
Протеин36.1г11.9г
Јагленихидрати27.9г9.2г
– Од кој шеќер15г4.9г
Масти9.1г
– Од кои заситени масни киселини1.6г0,5г
Диететски влакна13.1г4.3г
Линоленска киселина0,39г0,13г
Линолеинска киселина3.2г
Сол1.46г0.49г