BBQ Chips

145 ден

Чипс со само 1,4г шеќери. Уживај во безгрижно грицкање.
Извор на фибри.

На залиха

SKU: 000155 Категории: ,

Нето тежина: 25гр.

Состав: чипс (концентрат од соен протеин, тапиока скроб, скроб од компир, влакна (соја), снегулки од компир, сол, соја лецитин); сончогледово масло; ароматизирана подготовка (вкус (глутен); димен вкус; екстракт од пиперка, капсантин); млечни протеини; сол.

Алергени: содржи соја, млеко и глутен. Произведено на машини кои процесираат целер, јајца, сенф и сулфити.