BBQ Chips

Протеинскиот чипс, DietiSnack со вкус на скара се крцкави, солени закуски кои му обезбедуваат на вашето тело состојки што му се потребни за да ги преброди секојдневните солени желби. Чипсот е богат со протеини за да му обезбеди на вашето тело амино киселини што му се потребни и дополнително богати во фибри кој помагаат во дигестија.

  • соодветно за вегетаријанци
  • соодветен за кето исхрана
  • богат со фибри
  • погоден за спортисти

На порција содржи 11.2г протеини, а 4.2г јагленохидрати 

Нето тежина: 25г

145 ден

На залиха

SKU: 000155 Категории: ,

Состав: чипс (концентрат од соен протеин, тапиока скроб, скроб од компир, влакна (соја), снегулки од компир, сол, соја лецитин); сончогледово масло; ароматизирана подготовка (вкус (глутен); димен вкус; екстракт од пиперка, капсантин); млечни протеини; сол.

Алергени: содржи соја, млеко и глутен. Произведено на машини кои процесираат целер, јајца, сенф и сулфити.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (25g)
KJ / Kcal1682kj/ 402кал420kJ/100кал
Масти13г3.25г
– Од кои заситени масти1.2г0.3г
Јагленихидрати17.7г4.4г
– Од кој шеќер5.4г1.4г
- Од кои скроб 12.3г
Диететски влакна17.3г4.3г
Протеин44.8г11.2г
Сол2.7g0.68г