Популарен

Salted Caramel · AbsoBAR

Веган бар без адитиви, лактоза и глутен. Low Sugar

Богато со фибри и протеини (од грашок и ориз).

160 ден

На залиха

SKU: 000179 Категории: , Ознака:

Нето тежина: 40гр.

Состав: протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; изомалто-олигосахариди*; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончогледов лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка, емулгатор: соја лецитин, навлажнувач: глицерол, ароми, згуснувач: карбокси метил целулоза, антиоксиданс: екстракт од рузмарин, засладувач: стевиол гликозиди, морска сол.
Може да содржи траги од јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (40g)
KJ / Kcal1677kJ / 401кал671kJ / 160кал
Масти21.2г8.5г
– Од кои заситени масти8.3г3.3г
Јагленихидрати16.2г6.05г
– Од кој шеќер4.7г1.9г
- Од кои полиоли 7.7г3.1г
Диететски влакна23.7г9.5г
Протеин27.6г11г
Сол0.61г0.24г