Banoffee Pie Abso ZERO Vegan Bar

Превкусна протеински бар инспириран од Англиската Banoffee пита со банана и карамела, тоа е AbsoBAR ZERO Banoffee Pie. Направен е со вистинска банана и содржи само природни шеќери и засладувачи. Има феноменален вкус и надпросечна содржина на протеин. Благодарение на големата содржина на диетски влакна, AbsoBAR ZERO Banoffee Pie ќе ве држи сит долго време но и дополнително помага за правилна дигестија. Тоа го прави да биде одличен за доручек, или за пре или по физичка активност. Ако сакате овошен десерт, ова е идеалниот бар за вас, има феноменален вкус и надпросечна содржина на протеин. Благодарение на големата содржина на диетски влакна, AbsoBAR ZERO ќе ве држи сит долго време но и дополнително помага за правилна дигестија. Тоа го прави да биде одличен за доручек, или за пре или по физичка активност. Ако сакате овошен десерт, ова е идеалниот бар за вас.

  • Соодветен за вегани.
  • Со протеин од ориз и грашак.
  • Без глутен и лактоза.
  • Со 10.8g протеин и 9.2g диестки влакна.

Нето тежина: 40г

180 ден

На залиха

SKU: 000235 Категории: , Ознака:

Протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; полидекстроза; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидрогенизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончогледов лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка, емулгатор: соја лецитин; какао во прав; парчиња од темно чоколадо 2,5% (шеќер, какао маса, путер од какао, емулгатор: соја лецитин, природни ароми), навлажнувач: глицерол, ароми, згуснувач: карбокси метил целулоза, антиоксиданс: екстракт од рузмарин, засладувач: сукралоза. Може да содржи траги од јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Нутритивни Вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (40g)
KJ / Kcal1739kJ / 418kcal695kJ / 167kcal
Масти21.6g8.64g
– Од кои заситени масти7.7g3.08g
Јагленихидрати17.6g7.04g
– Од кој шеќер9.3g3.72g
Диететски влакна23.g9.2g
Протеин27g10.8g
Сол0.58g0.23g