Banofee · AbsoBAR

160 ден

Веган бар без адитиви, лактоза и глутен. Low Sugar

Богато со фибри и протеини (од грашок и ориз).

На залиха

SKU: 000235 Категории: ,

Нето Тежина: 40гр.

Состав: протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; полидекстроза; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидрогенизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончогледов лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка, емулгатор: соја лецитин; какао во прав; парчиња од темно чоколадо 2,5% (шеќер, какао маса, путер од какао, емулгатор: соја лецитин, природни ароми), навлажнувач: глицерол, ароми, згуснувач: карбокси метил целулоза, антиоксиданс: екстракт од рузмарин, засладувач: сукралоза.
Може да содржи траги од јадкасти плодови, кикирики и сусам.