Bali Beach Lohilo

Ако сакате да консумирате енергетски пијалоци и обожувате газирано освежување, имаме решение овој пат за многу пофункционална примена. Функционален БЦАА пијалок без шеќери со вкус на ананас збогатен со кофеин, витамини Д, Б6, Б1, биотин и цинк.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • погодно за вегетаријанци

На порција содржи 3.2г протеини, а 0г јагленохидрати 

Нето тежина: 330мл

150 ден

На залиха

Состав: газирана вода, регулатор на киселост (јаболкова киселина), л-леуцин, л-изолеуцин, л-валин, додатоци за вкус, кофеин (0,054%), цинк цитрат, витамини (Б6, Б12, биотин, Д), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), додатоци за боја (бета-каротен, кармин сина V).

Нутритивни вредности

 на 100млна 1 ПОРЦИЈА (330мл)
KJ / Kcal21kj/ 5кал70kJ/ 17кал
Масти
– Од кои заситени масти
Јагленихидрати
– Од кој шеќер
Диететски влакна
Протеин3.2г
Сол0g
Витамин Д0.75ug2.5ug
Витамин Б60.2mg0.7mg
Витамин Б120.3ug1ug
Биотин7.5ug25ug
Цинк1.5mg5mg
БЦАА971mg3200mg
Леуцин485mg1600mg
Валин243mg800mg
Исолеуцин243mg 800mg