Apricot Jam · Guilt Free

Повторно ставање на џемот на вашето мени за оние кои го сакаат, но го избегнуваат поради високите калории/шеќер. Дали знаевте дека нашите џемови содржат 85% помалку калории. Сега можете да уживате во џем кој има добар вкус со помалку калории, шеќер, јаглехидрати, маснотии.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • погодно за вегетаријанци

На порција содржи само 3.3г јагленохидрати 

Нето тежина: 200г

440 ден

На залиха (може да се нарача)

 

Состав: кајсија (70%); засладувач: малтиол; згуснувач: пектин; регулатор на киселост: лимонска киселина; антиоксидант: сорбинска киселина.
Алергенси: нема алергенси. Произведено на опрема која апроцесира млеко и соја.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (10g)
KJ / Kcal398kj/ 95кал40kJ/ 10кал
Масти0.3г0.1г
– Од кои заситени масти0.1г0.01г
Јагленихидрати33г3.3г
– Од кој шеќер0.4г
- Од кој полиоли27г2.7г
- Од кои скроб 0.2г
Диететски влакна0.1г
Протеин0.4г0.04г
Сол0.2g0.02г