Apricot Jam · Guilt Free

440 ден

Без додадени шеќери.

Вкусна варијанта на џем со ниски нутритивни вредности.

На залиха (може да се нарача)

SKU: 000139 Категорија:

Нето тежина: 200гр.

Состав: кајсија (70%); засладувач: малтиол; згуснувач: пектин; регулатор на киселост: лимонска киселина; антиоксидант: сорбинска киселина.
Алергенси: нема алергенси. Произведено на опрема која апроцесира млеко и соја.