10%

Apple Cinnamon Oatmeal · 7 pcs

Инстант протеински микс со намалени шеќери.

880 ден

На залиха

SKU: 000126 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 кесичка: 39гр. 1 кутија содржи 7 кесички

Состав: млечни протеини(соја), валентен овес (глутен)(21,3%) овесни трици (глутен), протеин од грашок изолат, сушени снегулки од јаболко(8,5%); екстрат од цикорија, пченкарни трици, овесни влакна (глутен) сол,ароми (млеко) засладувачи (аспартам) содржи извор фенилаланин, сукралоза.
Алергени: млеко, соја, глутен. Произведено на машини која процесира сенф, сулфити, целер и јајца.

Нутритивни Вредности

на 100 г

на 1 ПОРЦИЈА (33г)

KJ/Kcal

1580/359

521/118

[divider line_type=”Full Width Line” line_thickness=”1″ divider_color=”default”]

KJ/Kcal

1580/359

521/118

[divider line_type=”Full Width Line” line_thickness=”1″ divider_color=”default”]

KJ/Kcal

1580/359

521/118

[divider line_type=”Full Width Line” line_thickness=”1″ divider_color=”default”]