Apple Cinnamon Oatmeal · 7 pcs

1 кутија содржи 7 кесички

Избалансиран појадок со протеини и јаглехидрати кој ги обезбедува сите големи придобивки од фибри како обичната каша од цимет од јаболко. Појадок што ќе Ви ги задоволи сите утра и ќе го држи гладот под контрола подолго. Тоа е одличен начин за да уживате во здрав и исполнет појадок!
Покрај својот избалансиран состав, содржи и 120мг калциум на порција.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • без додадени шеќери 

На порција содржи 18г протеини, а 9г јагленохидрати 

Нето тежина: 273г

 

1,295 ден

На залиха

SKU: 000206 Категории: , Ознака:

Состав: млечни протеини(соја), валентен овес (глутен)(21,3%) овесни трици (глутен), протеин од грашок изолат, сушени снегулки од јаболко(8,5%); екстрат од цикорија, пченкарни трици, овесни влакна (глутен) сол,ароми (млеко) засладувачи (аспартам) содржи извор фенилаланин, сукралоза.
Алергени: млеко, соја, глутен. Произведено на машини која процесира сенф, сулфити, целер и јајца.

Алергени

Без Јаткасти Плодови, Без Кикиритки

Атрибути

Богат со диететски влакна, Вегеријански

Бренд

Јаглехидрати

Над 5 g

Калории

Над 100 kcal

Шеќери

Над 2 g

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (48g)
KJ / Kcal1426kj/ 338кал556kJ/ 132кал
Масти4.5г1.75г
– Од кои заситени масти0.5г0.2г
Јагленихидрати23.1г
– Од кој шеќер7.7г
- Од кои скроб15.4г
Диететски влакна10.2г
Протеин46.2г18г
Сол1.45г0.57г