35%

5 boxes HiLife cracker + eco bag

HiLife крекерите ви даваат ситост поради нивниот збогатен состав со протеини и диететски влакна. За да се уште подобри, имаат намалено количество на јагленихидрати и шеќери, што ги прави идеална грицка што може да си ја понесете секаде со вас во вашата Good energy Gang еко торбица.

450 ден

Семенки од сончоглед, ленено семе, пченичен глутен, овесни снегулки, сусам, дехидриран гликозен сируп, пченични трици, палмина маст во прав (палмино масло, гликозен сируп, млечни протеини), млечни протеини, пченичен скроб, јачменово сладно брашно, масло од канола, сол, гликоза, дехидрирано ‘ржано кисело тесто, екстракт од квасец. Содржи глутен (житарки), сусам и млеко. Може да содржи траги од соја, лупин, јајца, јаткасто овошје, кикирики и сенф.

Нутритивни вредности:
во 100g:

Енергија 2074 kJ / 499 kcal
масти 32.6 g
– од кои заситени 5.26 g
Јаглехидрати 17.9 g
-од кои шеќери 4.0 g
диетални влакна 12.8 g
протеини 27.0 g
сол (натриум х 2.5) 1.1 g