Популарен11%

5 Bottles Cold Drink

Овој пакет содржи 5 шишиња со 5 различни вкусови.

Најдобрата опција за сите кои сакаат да пијат сокови! Инстант протеински микс сега и во шише кое може да се понесе секаде со себе. Има ли подобро од ладен и освежителен пијалок кој содржи дури 20 грама протеини. А за да биде уште подобар, има намалени калории, масти, јаглехидрати и шеќери, што дава многу придобивки. Кога и да ви се пие сок а исто така ако сте и гладни, ова е идеалното решение за Вас.

  • погодни за вегетаријанци
  • погодни за спортисти
  • без глутен, без гмо
  • погодни за кето исхрана

На порција содржи 20г протеини, а 1.2г јагленохидрати 

Нето тежина: 25.5г

801 ден

На залиха

SKU: 000244-1 Категории: , , Ознака:

Состав на вкус портокал: Ладен пијалок со протеин од сурутка и колаген со вкус на портокал. Инстант високо-протеинска мешавина за ладен пијалок со вкус на портокал, со засладувач. Нема додадени шеќери. Без глутен.
Состав: Изолат на протеини од сурутка (млеко); хидролизиран колаген; киселини за корекција на средства: лимонска киселина, калиум цитрат;природни вкусови; вкус; боја: бета-каротен, апо-каротената; сол; Л-хистидин; згуснувач: скроб; засладувач: сукралоза.
Алергени: содржи млеко. Произведено на опрема на која што се процесираат јајца и соја.

Бренд

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (25g)
KJ / Kcal1468kj/ 346кал368kJ/ 87кал
Масти0.7г0.2г
– Од кои заситени масти0.1г0.05г
Јагленихидрати4.8г1.2г
– Од кој шеќер1.8г0.7г
- Од кои скроб0.7г
Диететски влакна0.08г0.02г
Протеин80г20г
Сол1.28г0.32г