2 boxes HiLife cracker

2 кутии содржат 16 крекери (5 servings).
HiLife крекерите се направени од супер семиња и се богати со протеини и диететски влакна, затоа може да Ве држат сити подолго време и да Ви се најде кога сте во брзање. Имаат крцкава текстура и се превкусни, а за да се уште подобри, имаат намалено количество на јаглехидрати и шеќери, што ги прави идеална грицка која може да си ја понесете секаде со вас.

198 ден

Семенки од сончоглед, ленено семе, пченичен глутен, овесни снегулки, сусам, дехидриран гликозен сируп, пченични трици, палмина маст во прав (палмино масло, гликозен сируп, млечни протеини), млечни протеини, пченичен скроб, јачменово сладно брашно, масло од канола, сол, гликоза, дехидрирано ‘ржано кисело тесто, екстракт од квасец. Содржи глутен (житарки), сусам и млеко. Може да содржи траги од соја, лупин, јајца, јаткасто овошје, кикирики и сенф.

Нутритивни вредности:
во 100g:

Енергија 2074 kJ / 499 kcal
масти 32.6 g
– од кои заситени 5.26 g
Јаглехидрати 17.9 g
-од кои шеќери 4.0 g
диетални влакна 12.8 g
протеини 27.0 g
сол (натриум х 2.5) 1.1 g