на 100 г

на 1 ПОРЦИЈА (33г)

KJ/Kcal

Масти (г.)

– од кои заситени масни киселини (г.)

Јаглехидрати (г.)

– од кои шеќери (г.)

– Од кои скроб (г.)

Диететски влакна (г.)

Протеин (г.)

Сол (г.)

1646/391

11,3

1,7

31,8

7,6

24,2

4,1

38,5

3,85

 

641/152

4,4

0,7

12,4

3,0

9,4

1,6

15,0

1,50

 

Author admin

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *