Sale!

NuMe Бар Кокос – 6 парчиња

999.00 ден 799.00 ден

Без ГМО
Погодно за Вегетаријанци

Состав: соја крцки (соја протеин, тапиока скроб, сол), млечно чоколадо со засладувач (засладувач: малтиол, какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгатор: соја лецитин, ароми) (25,7%), сретства за зголемување: полидекстроза, желатин хидролизат, навлажнувач: глицерол, кокос (4,6%), крцки (пченично брашно, шеќер, солен путер), масти од палма, млечни протеини, емулгатор: соја лецитин, ароми, засладувач: сукралоза. Алергени: глутен пченица, млеко и соја.

Енергетски вредности на 35гр.(1 порција):
570 KJ/136 Kcal
масти 6гр.
-од кои заситени 3,7 гр.
јаглени хидрати 9,2гр.
-од кои шеќери 1,5гр.
-од кои полиоли 6,3гр.
влакна 4,5гр.
протеини 12гр.
сол 0,38гр.

Јави се
Насоки