Kрцкав бар од карамела – 6 оброци

870.00 ден

1 кутија содржи 6 оброци
Состав:
чипс од соја (соја протеин, тапиока скроб, сол), агенси за зголемување: полидекстроза, облога од чоколадо со засладувач (засладувач: малтиол, какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгатор: соја лецитин, ароми) (20%) навлажнувач: глицерол, желатин хидролизат, соја протеини, карамела (засладено кондензирано млеко, гликозен сируп, палмово масло, шеќер, карамелизиран сируп, емулгатор: моноглицериди и диглицериди на масни киселини, сол, ароми) (3,8%), палмини масти, млечни протеини, ароми, емулгатор: соја лецитин, засладувач: сукралоза.

Содржи: соја, млеко. Може да содржи глутен.

Алергени: млеко (млеко во прав, млечни протеини, засладено кондензирано млеко), соја(соја лецитин, соја протеини). Енергетски вредности на 35гр: 550kJ, 132kcal, масти 5,2гр (заситени масти 3гр) јаглени хидрати 9,2гр, шеќери 1,9гр, полиоли 6гр, влакна 4,9гр, протеини 12,1 гр, сол 0,4гр. Да се чува на темно, ладно и суво место (20°C). Тежина: 35гр

Category:
Јави се
Насоки