AbsoZERO Бар со вкус на јагода

190.00 ден

Без ГМО
Без ГЛУТЕН
Без лактоза
Веган
Богат извор на хранливи влакна
Овој производ е произведен во контролирана HACCP и сертифицирана BRC фабрика за производство.

Состав: абсорајс протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); изомалто олигосахариди*; фрукто-олигосахариди; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончоглед лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка,;емулгатор: соја лецитин; навлажнувач: глицерол; екстракт од цвекло; сушени смрзнати јагоди 1%; ароми; згуснувач: карбокси метил целулоза; антиоксиданс: екстракт од рузмарин; засладувач: стевиол гликозиди.
*Изомалто олигосахариди е извор на гликоза.
Алергенси: Може да содржи јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Енергетски вредности на 1 бар (40гр): 156kcal/654kJ; масти 8,1гр (од кои заситени 3,1гр); јаглени хидрати 7,3гр (од кои шеќери 1,7гр; од кои полиоли 3,2гр); влакна 9,4гр; протеини 10,3гр; сол 0,21гр.

Јави се
Насоки