AbsoZERO Бар со вкус на двојно чоколадо

190.00 ден

Без ГМО
Без ГЛУТЕН
Без лактоза
Веган
Овој производ е произведен во контролирана HACCP и сертифицирана BRC фабрика за производство.

Состав: абсорајс протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; изомалто-олигосахариди*; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончоглед лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка,;емулгатор: соја лецитин; какао во прав; црно чоколадо 2,5% (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатор: соја лецитин, природни ароми); навлажнувач: глицерол; ароми; згуснувач: карбокси метил целулоза; антиоксиданс: екстракт од рузмарин; засладувач: стевиол гликозиди.
*Изомалто-олигосахариди е извор на гликоза.
Алергенси: Може да содржи јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Енергетски вредности на 1 бар (40гр):
160kcal/669kJ
масти 8,5гр.
-од кои заситени 3,6гр.
јаглени хидрати 7гр.
-од кои шеќери 1,9гр.
-од кои полиоли 3,2гр.
влакна 9,3гр.
протеини 10,7гр.
сол 0,2гр.

Јави се
Насоки